Site icon Lillesand Seilforening

Regatta onsdag 19. juni

Nok en regatta med mye regn, men denne gangen var ihvertfall vinden god og stabil  – 3-6 m/s fra øst.

Det var gunderstart og bane 11 ble valgt, dvs start-Malmkosten-Havsteinboen-Reierskjær-mål.

 

Breeze Brothers vant liten klasse og overall.

Obelix vant stor klasse.

Resultater:

Liten klasse. Rating under 0,880
Seil nr Eier Båt type Båt navn NOR Rating 1. 15/5-13 2. 22/5-13 3. 29/5-13 4. 5/6-13 5. 12/6-13 6. 19/6-13 7. 26/6-13 Sum
Bane 4 Bane 6 Bane 4 Bane 1 Bane 4 Bane 11 Bane _  
111 Walker/ Blekastad H-båt Breeze Brothers 0,817 2:18:42 1:17:07 1:14:43 DNC 2:13:44 1:14:01   5
1 1 1 6 1 1  
9837 Bylund/ Christiansen H-båt Ny Frisk 0,817 DNF 1:18:57 1:15:43 1:04:28 2:16:44 1:16:48   9
4 2 2 1 2 2  
117 Oliver Walker H-båt Storm chasers 0,817 2:38:05 1:23:18 1:18:27 1:06:48 2:22:26 1:24:01   13
2 3 3 2 3 3  
2259 Trond Kvarenes Granada 27 Chili 0,84 DNC 1:40:24 1:32:54 1:12:27 DNC DNC   24
6 4 4 4 6 6  
21 Helge Hansen HR 29 Karamia 0,78 DNC DNC DNC 1:08:54 DNC DNC   27
6 6 6 3 6 6  
Stor klasse. Rating 0,880 og høyere
Seil nr Eier Båt type Båt Navn NOR Rating 1. 15/5-13 2. 22/5-13 3. 29/5-13 4. 5/6-13 5. 12/6-13 6. 19/6-13 7. 26/6-13 Sum
Bane 4 Bane 6 Bane 4 Bane 1 Bane 4 Bane 11 Bane _  
9979 Hustveit/ Sund J/92 Obelix 0,969 2:21:04 1:23:23 1:16:22 1:04:56 2:03:19 1:16:28   6
1 2 1 2 1 1  
10203 Even Åby Larsen  J/92 Jacobine 0,958 2:28:04 1:22:09 1:18:13 1:04:51 2:19:08 1:20:00   9
2 1 3 1 2 3  
10323 Team Ladyfix Maxi Racer Ladyfix 0,88 2:42:06 1:33:57 1:26:51 1:09:46 2:22:26 1:31:50   19
4 5 5 3 3 4  
5826 Nikolai Andersen  First Class 8 First time 0,917 2:28:15 1:23:32 1:17:06 DNC DNC 1:19:11   18
3 3 2 8 8 2  
11457 Atle Håkedal Dufour 40 LR Gorilla 1,016 DNF 1:31:49 DNC 1:13:19 DNC DNC   31
6 4 8 5 8 8  
6074 Hjerkinn/ Nilsen  Arcona 32 LR Trinity 0,886 DNC 2:24:45 1:25:49 DNC DNC DNC   34
8 6 4 8 8 8  
3882 Andersen/ Corneliussen  Elvstrøm 717 Team 717 0,937 DNC DNC DNC 1:11:57 DNC DNC   36
8 8 8 4 8 8  
Exit mobile version